Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Kaune – teatro-studijos „Theaomai“ spektaklio „Ivanovas“ premjeraTeatro mylėtojus Kaune spektakliu „Broliai Karamazovai“ sužavėjęs teatras-studija „Theaomai“ (gr. Matyti, žiūrėti, vertinti ) kviečia į premjerą. Birželio 11 d., antradienį, 18 val. Kauno valstybiniame dramos teatre trupė pristatys spektaklį „Ivanovas“. Spektaklį režisavo Silva Krivickienė.

 

Itin retai lietuvių režisierių statomą pjesę „Ivanovas“ Antonas P. Čechovas sukūrė 1887 metais. Kūrinyje vaizduojamos XIX a. pabaigos rusų dvarininkijos problemos. Jaunų trupės „Theaomai“ aktorių lūpose gyvai ir savu laiku skamba mintys apie tai, kiek jėgų reikia tam, kad gyventum; kiek – kad būtum su svetimu tapusiu žmogumi. Ir ar apskritai žmogus turi teisę svarstyti kito moralę, o juo labiau – mokyti ir teisti?

 

„Susitikimas su A. P. Čechovo dramaturgija yra didelis iššūkis kiekvienam aktoriui – jo personažų sukūrimas reikalauja didelės profesinės ir asmeninės brandos. Po pernai metais pristatyto spektaklio pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Broliai Karamazovai“ norėjosi ir toliau gilintis į rusų klasiką – tai yra didžiulė humanizmo mokykla jaunųjų aktorių kūrybiniam tobulėjimui“, – pjesės pasirinkimo motyvus aiškino režisierė S. Krivickienė.

 

Pagrindinis herojus Ivanovas apniktas melancholijos, praradęs norą gyventi. Drama kupina čia pokalbiais tarsi uždangstomo, čia jau visai neslepiamo Ivanovo nerimo.

 

„Kai pirmą kartą skaičiau pjesę, pagalvojau, kad kiekvienas aktorius turėtų svajoti apie tokius emocionalius ir sudėtingus vaidmenis, – sakė Ivanovo vaidmenį kuriantis aktorius Šarūnas Zenkevičius. – Dauguma spalvingų pjesės personažų ieško savo kelio į laimę, tačiau jis gali nesiderinti su dorumu, morale ar sąžine. Pjesė tikriausiai niekada nepraras savo aktualumo, nes joje nagrinėjamos vienišumo, žmonių santykių ir turto įtakos jiems problemos niekada neišsispręs ir nesibaigs.

 

Teatrą-studiją „Theaomai“, vadovaujamą S. Krivickienės, įkūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) I magistrantūros kurso vaidybos studentai. Pernai pristatytas pirmasis trupės spektaklis pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Broliai Karamazovai“ sulaukė pripažinimo Lietuvoje ir už jos ribų – aktorių darbas buvo įvertintas festivalyje „Tylos“ (Vilnius), tarptautiniame debiutų festivalyje „Tavo šansas“ (Maskva), tarptautiniame studentų teatro festivalyje VGIK (Maskva), festivaliuose „Istropolitana “ (Bratislava) ir „Jaunojo teatro susitikimai“ (Grenoblis).

 

Bilietus platina TIKETA.

 

 

 

 

 
 
 
Palaukite ...