Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

SPEKTAKLIS „BROLIAI KARAMAZOVAI“ SUGRĮŽTA Į VILNIŲNuo sausio mėnesio Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos II magistrantūros kurso studentai, susibūrę į teatrą-studiją „Theaomai“, su spektakliu „Broliai Karamazovai“ (rež. Silva Krivickienė) aplankė dešimt Lietuvos miestų. Lapkričio 20 ir 26 d. pirmą kartą šį sezoną spektaklis bus pristatomas sostinės publikai. Palankių vertinimų sulaukusio spektaklio „Broliai Karamazovai“ sugrįžimas į Vilnių sutaps su naujos teatro erdvės „Ryto“ salė atidarymu.

Abejonės, nerimas, tikėjimo kova su netikėjimu – tai pagrindiniai klausimai, į kuriuos atsakymų ieško spektaklio „Broliai Karamazovai“, sukurto pagal rašytojo Fiodoro Dostojevskio romaną, personažai.

„Broliai Karamazovai“ – spektaklis, kuris leidžia ypatingai pajusti ir pažinti žiūrovą, nes mes net ir fiziškai esame šalia vieni kitų, – pasakojo aktorė M. Petravičiūtė. – Iš pradžių dažnai žiūrovai jaučiasi nejaukiai, atrodo, net matai, kaip kai kurie atsitveria siena, tačiau vėliau visa tai dingsta ir net jauti, kaip jie išgyvena, juokiasi, užjaučia ir pyksta kartu su personažais. Kaip aktorei, man tai yra neįkainojamas pamokos.“

Spektaklyje Smerdiakovo vaidmenį kuriantis aktorius Justas Valinskas sakė, jog „Broliai Karamazovai“ yra nuolat kintantis darbas tiek aktoriniu sąstatu, tiek atlikimu. Be to, tai yra pirmasis trupės spektaklis, todėl jis yra reikšmingas kiekvienam teatro-studijos „Theaomai“ nariui.

Alytaus miesto teatro meno vadovas Arvydas Kinderis, apžvelgdamas praėjusį teatro sezoną, akcentavo, jog spektaklis „Broliai Karamazovai“ buvo didžiausia staigmena jam ir Alytaus miesto publikai: „Labiausiai nustebino pilną salę žiūrovų surinkęs teatro-studijos „Theaomai“ aktorių spektaklis „Broliai Karamazovai“. Spektaklis – išskirtinai estetinis, neorientuotas į masinį vartotoją. Buvo ilgai svarstoma, ar jį rodyti Alytaus publikai, nes iš anksto parduota vos trisdešimt bilietų, tačiau visus žiūrovai išgraibstė paskutinę dieną.“

„Broliai Karamazovai“ nustebino ne tik scenos profesionalus – po spektaklių teatro-studijos „Theaomai“ trupę pasiekia palankūs žiūrovų komentarai, kuriuose giriami netikėti sceniniai sprendimai bei aktorių profesionalumas.

Nidoje spektaklį žiūrėjęs Vytas Dainelis teigė, jog eidamas į šį spektaklį manė, jog atėjo į mėgėjų teatro vaidinimą, tačiau spektaklis jį apstulbino ir sukrėtė. „Pažiūrėjau prieš eidamas į salę į afišą: kažkokia negirdėta teatro-studija  „Theaomai . Visa trupė tinkanti man į anūkus, iš dekoracijų – dulkės, iš grimo – natūraliai augti pradedančios barzdelės bei krūtys, – aktoriams sakė V. Dainelis. – Bet prasidėjus pirmiems dialogams nuščiuvau: puikūs aktoriai, puikus sceninis sprendimas – dalis žiūrovų sėdėjo scenoje, dalis aktorių tarp žiūrovų . Nenauja, tačiau visuomet suveikia . Spektaklis buvo stiprus, pustuštei salei chebra atidirbo taip, kad emocinį krūvį išsinešiau tokį stiprų, kad po spektaklio užėjęs į parduotuvę nežinojau ko aš čia užėjau. Varčiau kažkokius daiktus rankoje ir atgal dėjau į lentynas. Super.

Po spektaklio Molėtuose Tomas Kilšišius trupei dėkojo už unikalią galimybę atsidurti scenoje ir matyti visą veiksmą iš arti. „Dar sunku ir apsakyt tą apmąstymų būseną po spektaklio. Sėdėjimas scenoj, nori – nenori, įtraukia tave į visą veiksmą – pats tampi visa ko dalyviu, net atsirado noras, kur įmanoma, įsijungti į veiksmą. Aš turiu darkart pamatyt viską iš salės, todėl dar kada tikiuosi išvyst jus.“

„Kiekviename mieste šurmulys, sklindantis nuo žiūrovų, būna vis kitoks, – sakė M. Petravičiūtė. – Atsimenu, kaip Švenčionėliuose žiūrovai šurmuliavo labai ilgai, nors mes jau buvome scenoje, tačiau tai buvo toks šiltas šurmulys, nes atėję pamatyti spektaklį, jie susitiko vieni su kitais ir džiaugėsi ta akimirka. Teatras sujungia žmones.“

S. Krivickienės režisuotas spektaklis „Broliai Karamazovai“ Maskvoje rengiamame tarptautiniame debiutų festivalyje „Tavo šansas“ laimėjo pagrindinį prizą. Tarptautiniame studentų teatro festivalyje VGIK jis buvo apdovanotas už ansambliškumą ir tikslų žanro pojūtį. Spektaklis palankiai įvertintas festivaliuose „Istropolitana“ (Bratislava), „Jaunojo teatro susitikimai“ (Grenoblis), „Rusijos teatro ateitis“ (Jaroslavlis), „ITSelf“ (Varšuva), kuriame aktorius Paulius Markevičius pelnė prizą už spektaklyje sukurtą antraplanį Velnio vaidmenį , ir „Tylos“ (Vilnius), kuriame aktorius Vygandas Vadeiša buvo įvertinas geriausio aktoriaus prizu. Po pasirodymų tarptautiniuose festivaliuose teatras-studija „Theaomai“ sulaukia pasiūlymų dirbti su užsienio profesionaliomis trupėmis  - CREARC Grenoblio Mažasis teatras (Prancūzija), Frankfurto Korper ir Bildung teatro mokykla (Vokietija), Varšuvos Machulski aukštoji vaidybos mokykla (Lenkija), vaidybos studija SELA (Izraelis).

„Broliai Karamazovai“ buvo pristatytas ir netradicinėse erdvėse – įkalinimo įstaigose, kunigų seminarijoje, vienuolynuose, Etnokosmologijos muziejuje Molėtuose.

Spektaklis Vilniuje bus rodomas pradinės teatro mokyklos Mažoji teatro akademija „Ryto“ salės atidarymo proga. Naujoje teatro erdvėje spektaklius galės rodyti ne tik Mažosios teatro akademijos moksleiviai, bet ir kitų mokyklų teatrai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai, nepriklausomos trupės.

Spektaklyje vaidina Milda Noreikaitė, M. Petravičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Ieva Triškauskaitė, Darius Petrovskis, Simonas Dovidauskas, Pijus Ganusauskas, P.Markevičius, V. Vadeiša, J. Valinskas ir Šarūnas Zenkevičius.

 

Lapkričio 20 ir 26 d. spektaklis „Broliai Karamazovai“ bus rodomas Vilniuje, Mažosios teatro akademijos „Ryto“ salėje (Olandų g. 6 (II aukštas), Vilnius). Bilietus platina TIKETA.

 
 
 
Palaukite ...