Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Kauno scenoje: trys gražūs portretai, žmonių, kurie nesutinka būti "užrakinti"VĖJAS TOPOLIŲ VIRŠŪNĖSE (Gérald Sibleyras)

Kada: Kovo 6d. 18.00 val.

Režisierius -  Rolandas Atkočiūnas

Vaidina: Gintaras Adomaitis, Albinas Kėleris, Petras Venslovas

Scenografė ir kostiumų dailininkė - Kotryna Daujotaitė

Kompozitorius – Vidmantas Bartulis

Vaizdo projekcijų autoriusLeonas Blėdis

„Spektaklyje visu gražumu atsiskleidžia trys sukriošusio vyriško infantilizmo hipostazės - buvęs elitinis mamytės sūnelis (Petras Venslovas), buvęs kovinių veiksmų po moterų sijonais herojus (Albinas Kėleris) ir buvęs kariaujantis pacifistas hipis (Gintaras Adomaitis). Aktoriai sugeba suderinti ir savo meistriškus įgūdžius, ir artistinės patirties šleifą, kuris puikiai susipina su jų išgyventos gyvenimiškos patirties turtais. Scenoje stebime tris ryškias asmenybes, kurios be ypatingų išlygų nusipelnė „žvaigždžių" titulo .Stebėdama juos, publika ne leipsta juokais - ji džiaugiasi.“.  (recenzentas J.Lozoraitis „Menų faktūra“)

Pjesės „Vėjas topolių viršūnėse“ herojai – trys ambicingi keistuoliai, trys vyrai iš skirtingų sluoksnių,  interesų ir tikėjimo. Jų  autoironija negailestinga, o svajonės naivios: pabėgti kartą ir visiems laikams. Trijų keistuolių gyvenimo istorija - trys gražūs portretai  žmonių, kurie nesutinka būti „užrakinti“ net prieš mirtį... Jie nesiskundžia savo likimu, o svajoja apie kelionę į kalnus, kur  topoliai, kur  vėjas. Keliaujantys žmonės  iš niekur į niekur. Jie svajoja apie tai, kas nebegali įvykti ir kasdien susirenka terasoje, kaip Beketo pjesės veikėjai prie nudžiūvusio medžio, suprasdami, kad kiekvieno jų, o ir mūsų, ateityje – amžinybė. Tai žaidimas, kurį  jie žaidžia su malonumu, azartu ir bendrumo jausmu.

Geraldas Sibleyras – šiuolaikinis prancūzų dramaturgas ir scenaristas. „Vėjas topolių viršūnėse“( iš prancūzų k. vertė Petras Kimbrys) pelnė jam Moljero bei Lorenco Olivjė premijas „Geriausios komedijos“ nominacijose. Ji išversta į daugiau nei 15 kalbų ir statoma įvairiose pasaulio scenose. Pjesėje pasakojama apie tris karo veteranus, gyvenančius karo veteranų prieglaudoje. Jie dar Pirmojo pasaulinio karo veteranai, kas suteikia pjesei tam tikro absurdo bei teatrinio sąlygotumo. Jie nedaug ką matę, tarytum niekada ir nebuvo jauni. Tačiau nei jie patys, nei autorius jų neapverkia. Atvirkščiai – juokas yra pjesės variklis, taip pat švelnumas bei meilė žmogui.

Bilietus įsigyti galite: TIKETA kasose  arba internetu www.tiketa.lt

Renginio trukmė: 2 val. (1 pertrauka)

Kilus klausimams, skambinkite telefonu: +370 663 56 181

Galerija

 
 
 
Palaukite ...