Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Publiką nuoširdumu nuginklavusi pjesė vasarį keliauja po LietuvąSausio pradžioje Lietuvos nacionaliniame dramos teatre buvo pristatyta nepriklausomas teatro projektas, šiuolaikinio anglų dramaturgo Nick‘o Payne‘o pjesė „Spiečius“. Itin teigiamų kritikų ir publikos vertinimų 16 – oje pasaulio šalių sulaukusi pjesė publikos simpatijas pelnė ir Vilniuje. Vasario 18 d. ją išvys Panevėžio, vasario 19 d. Vilniaus, o vasario 25 d. Radviliškio miesto žiūrovai.

 

Viena pažintis. Begalė variantų. Nick Payne „Constellations“ - tai pjesė apie neribotą žmonių potencialą, pasirinkimo laisvę ir draugystę. Rolandas susipažįsta su Merian piknike. Ji – fizikė, jis – bitininkas. Iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip Jis sutiko Ją virsta rimtu galvosūkiu. Buitiniai dviejų žmonių santykiai čia yra narpliojami per multivisatos teorijos prizmę, kurioje dabartis yra nuolat perrašoma.

 

Kiekvienas tikriausiai esame patyrę jausmą, kad kažkur tai jau mačiau, kad ir vėl išgyvenu analogišką situaciją, kad tai kažkoks „deja vu“. Kiekvienas galėtų prisiminti akimirkas, kai norėjosi sustabdyti laiką arba jį pasukti atgal ir viską pradėti iš pradžių, kiekvienam buvo kažkada kilęs klausimas – „kas būtų, jeigu..?“. Greičiausiai klausimų po spektaklio kils dar daugiau. Dalį jų bando atsakyti kvantinę fiziką tyrinėjantys mokslininkai, keldami įvairias teorijas, kuriomis paremtas ir Nick‘o Payne‘o pjesės siužetas.

 

Spektaklio kūrybinėje grupėje jau pripažinimą pelnę jauni kūrėjai. Režisierė Eglė Kižaitė debiutavo šių metų tarptautiniame festivalyje „Tylos!“, o Druskininkų teatro festivalyje „Vasara“ laimėjo žiūrovų prizą už savo darbą „Atleisk jiems - jie nežino, ką daro“, kuris rodomas Keistuolių teatre.

 

Pagrindinius vaidmenis kuria Kauno nacionalinio dramos teatro aktorius Edgaras Žemaitis ir  Benita Vasauskaitė, viena iš teatro laboratorijos „Atviras ratas“ įkūrėjų ir aktorių, tris kartus apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. Scenografiją spektakliui kuria jauna architektė Adelė Dovydavičiūtė, o aktorių stiliumi rūpinasi „Šarka. Daiktų kelionės“ drabužių parduotuvės dizainerė Justė Kondratė.

 

Beje, amerikietiškosios „Spiečiaus“ versijos premjera vos prieš keletą savaičių įvyko ir Niujorko Brodvėjaus teatre. Čia pagrindinius vaidmenis kuria Holivudo aktorius Jake‘as Gyllenhaalas (vaidinęs filmuose „Donis Darko“, „Kuprotas kalnas“, „Išeities kodas“) bei britų aktorė, dukart prestižinio teatro apdovanojimo „Oliver“ ir šių metų Auksinio gaublio statulėlės nugalėtoja Ruth Wilson. „New York Times“ teatro kritikai šį darbą pavadino „originalia, įtikiančia ir turbūt sudėtingiausia Brodvėjaus pjese“.

 

Režisierė Eglė Kižaitė pritaria, kad pjesė išties yra sudėtinga. „Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, parodyti žmonėms itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis. Šiame spektaklyje šokiruoja atvirumas, visų pirma – sielos atvirumas, o ne keiksmažodžiai ar nuogas kūnas, kaip tapo įprasta teatre. Kartais net suabejoju, ar žiūrovas Lietuvoje tokiam atvirumui yra pasiruošęs,“ – svarstė režisierė.

 

 

Bilietus platina TIKETA

Galerija

 
 
 
Palaukite ...