Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

RAGANIUKĖ

Data
2017-10-21
15:00 - 17:10 Šeštadienis
Vieta
Kaina
5, 6, 7 Eur

Visame pasaulyje pripažinimą pelniusio vokiečių rašytojo Otfrydo Proislerio knygos šiandien išverstos į 50 kalbų. Istorija apie netradicinę raganiukę, rašytojas sugalvojo tada, kai jo dukros pasiskundė, jog naktį negali užmigti, nes bijo raganų. O. Proisleris improvizuodamas sukūrė pasaką apie linksmą ir tik truputį išdykusią raganaitę, kuriai vos 127 metai. Ji krečia šunybes tik tada, kai reikia padėti silpnesniesiems ir nuskriaustiesiems. Didžiausia jos svajonė - šokti kartu su vyriausiomis raganomis ant Bloko kalno, bet tai padaryti ji galės tuomet, kai taps tikrai gera ragana.

Kiekvieną kartą prieš spektaklį teatre užverda tikras chaosas. Užkulisiuose mėtosi šluotkočiai, virš scenos skraido varnos, iš teatro rūsio rūgsta smalos dūmai. Šios sumaišties kaltininkas Evaldas Jaras nėra linkęs bauginti vaikų. Atvirkščiai, jo nuomone, spektaklis yra naudinga pramoga, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. „Stengiuosi, kad tėvai mano spektakliuose nenuobodžiautų. Nemėgstu tuščių istorijų apie nieką. Manau jei tėvai ir vaikai iš „Raganiukės" spektaklio išsineš nors krislelį išminties, sekmadienio rytas nebus praėjęs veltui", - tikina režisierius.

Spektaklyje vaikai pamatys įvairiausio plauko ir sukirpimo raganas. Beveik visas jas vaidins Jaunimo teatro vyriškoji aktorių komanda. Paklaustas kodėl būtent vyrams atidavė raganų vaidmenis, režisierius atsako: „Matote, aš nesuprantu kas yra ragana. Ir matyt daug kas nesupranta, kas tai per personažas. Kodėl ragana negali būti tokia, kuriai želia barzda. Gal ragana yra suvyriškėjusi moteris arba subobėjęs vyras?".

Ypatingai savo vaidmeniu džiaugiasi aktorius Andrius Bialobžeskis. Jo įkūnyta ragana Rumpumpelė - viena pikčiausių būrio raganų, kurią dar 1978 m. to paties pavadinimo televizijos filme vaidino aktoriaus močiutė Kazimiera Kymantaitė. Juokaudamas aktorius žada pasiūlyti šį darbą įvertinti „Auksinių scenos kryžių" komisijai kaip geriausią moters vaidmenį.

 

 

Režisierius

Evaldas Jaras

Vaidina

Jonė Dambrauskaitė, Rasa Marazaitė, Giedrius Arbačiauskas, Ignas Ciplijauskas,
Andrius Bialobžeskis, Lukas Petrauskas, Nerijus Gadliauskas, Sergejus Ivanovas,
Aleksas Kazanavičius, Saulius Sipaitis, Simonas Storpirštis, Vytautas Taukinaitis.

Autorius

Pagal O. Preusslerio pasaką

Žanras

vaikams

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...