Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Lietuvos Trio

Data
2013-10-07
19:00 Pirmadienis
Vieta
Lietuvos muzikos ir teatro akademija (Vilnius)
Kaina
43.00LT

50% .Studentams, moksleiviams, senjorams
50% .Žmonėms su negalia
LIETUVOS TRIO
Po trylikos metų tylos - koncertai skirti smuikininkoRaimundo Katiliaus atminimui

Vilhelmas Čepinskis (smuikas)
Vytautas Sondeckis (violončelė)
Petras Geniušas (fortepijonas)

Lietuvos trio tai unikalus meninis projektas, į kurį susiburia net trys pasaulyje. Lietuvos vardą garsinančios klasikinės muzikos žvaigždės. Muzikuoti kartu atlikėjus paskatino noras atgaivinti prieš tryliką metų egzistavusį to paties pavadinimo ansamblį, kuriame kartu su violončelininku Vytautu Sondeckiu beipianistu Petru Geniušu tuo metu smuiku griežė šviesaus atminimo prof. Raimundas Katilius.

"Netekus Raimundo Katiliaus man rankos nekilo trio veiklą Lietuvoje toliau tęsti. Dabar praėjo gana daug laiko... Aš asmeniškai norėčiau mūsų trio koncertus pašvęsti R. Katiliaus atminimui."
Vytautas Sondeckis

Pasak pianisto Petro Geniušo visi trys Lietuvos trio nariai yra visiškai skirtingos individualybės kartu turinčios ir daug panašumų, tai - meilė muzikai, meilė Lietuvai, tarptautinė muzikavimo patirtis bei šimtaprocentinis atsidavimas savo profesijai neapsiribojant tik savo instrumento pažinimu.

"Vilhelmas turi didžiulę orkestro vadovo, pedagogo, taipogi aranžuotojo patirtį. Vytautas - profesionalus dirigentas, elektroninės muzikos prodiuseris bei ekspertas. Aš irgi nuolat balansuoju ant įvairių žanrų ribų, dziazas-klasika, šiuolaikinė improvizacinė muzika, teatras. Visos šios patirtys sulietos į trio ir padaugintos iš didelio noro groti kartu privalo duoti įdomų meninį rezultatą."
Petras Geniušas

Lietuvos trio nariai yra gerai žinomi kaip solistai atlikėjai. Smuikininkas Vilhelmas Čepinskis yra įvairių konkursų laureatas, aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Vytautas Sondeckis 2001 metais JAV klasikinės muzikos radijo stoties KDFC buvo paskelbtas vienu iš 30-ies geriausių jaunųjų pasaulio atlikėjų. Petras Geniušas meistriškai įvaldęs platų klasikinių, romantinių ir šiuolaikinių kūrinių repertuarą rengia rečitalius ir koncertuoja kaip solistas su Lietuvos simfoniniais orkestrais, įvairiais kameriniais ansambliais, solistais ir dirigentais. Tačiau visi trys atlikėjai akcentuoja didelį norą muzikuoti kartu būtent šiofortepijoninio trio sudėtyje.

"Man fortepijoninis trio yra nepaprastai subtilus instrumentų derinys. Mielai sutikdamas dalyvauti Lietuvos Trio atkūrime su tokiais menininkais kaip VytautasSondeckis ir Petras Geniušas, viliuosi atgaivinti šio trio tradicijas."
Vilhelmas Čepinskis

"Muzikuoti trio formulėje su puikiais muzikantais virtuozais - man džiaugsmingiausias užsiėmimas."
Petras Geniušas

Lietuvos trio koncerto programoje skambės L. van Bethoveno Trio B-dur, op 11., F. Mendelsono Trio d-moll ir Anatolijaus Šenderovo Trio Nr. 2 "In memoriam...",sukurtas 1984 metais, dedikuotas prof. Stasio Vainiūno atminimui bei visiems, anksti išėjusiems meninkams.

"Šio kūrinio atlikimas koncertuose, skirtuose Raimundo Katiliaus atminimui, - gražus Petro Geniušo ir Vytauto Sondeckio, prie kurių prisijungė Vilhelmas Čepinskis, muzikinis paminklas Artistui, kuris tiek daug padarė, bet taip anksti išėjo…".
Anatolijus Šenderovas

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...