Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

NESISTEBĖK, JEI KAS NORS ATEIS PADEGTI TAVO NAMŲ

Data
2017-10-20
18:00 - 20:00 Penktadienis
Vieta
Kaina
6, 7, 9 Eur

Pjesės atsiradimą lėmė 2005 m. Lodzėje įvykusi tragedija. Italų kompanijos šaldytuvų fabrike hidraulinio preso prispaustas žuvo 21 metų darbininkas. Kelias savaites žiniasklaidoje mirgėjo straipsniai, atskleidžiantys vis naujas detales ne tik apie įvykį, bet ir apie išnaudotojiškas darbo sąlygas ir nežabojamą darbdavių savivalę. P. Demirskis, remdamasis tikrais faktais, parašė dramą, kurios epicentre - persileidimą patyrusi žuvusio vyro žmona. Suvokdama savo padėties beviltiškumą, moteris vis tiek imasi Sizifo darbo ir nusprendžia savarankiškai ištirti vyro mirties aplinkybes.

"Mane asmeniškai jau kurį laiką kaip žmogų, kaip pilietį erzina ir gana skeptiškai nuteikia pseudodemokratinis, pseudoliberalus kapitalistinis pasaulis. Tampa aišku, kad rinkos ekonomikoje laisvės nėra. Dabar mes privalome viską aplinkui toleruoti ir kuo daugiau toleruojame, tuo labiau atsisakome veikti", - tokiais žodžiais prabyla Agnius Jankevičius, kuris perskaitęs dramaturgo pjesę, suprato, kad šią beveik detektyvinę istoriją būtina pastatyti Lietuvoje.

Kaip bebūtų režisierius nežada spektaklio paversti niūriu scenos reginiu. "Aš siekiu, kad spektaklis mirgėtų įvairiomis nuotaikomis, atvira forma, ir kad netrūktų jame juodo humoro, - sako menininkas. - Svarbus spektaklio elementas yra muzika, kuri bus gyvai atliekama scenoje spektaklio kompozitoriaus, dainininko Jono Sakalausko".

P. Demirskis - radikalių pažiūrų rašytojas anarchistas, erzinantis šalies politikus savo provokuojančiomis tezėmis apie laisvos rinkos ekonomiką bei valdžios ir piliečių santykius modernioje visuomenėje. Dažniausiai jo kūrinių problematika remiasi kasdieniais faktais, susijusiais su jaunimo bedarbyste, emigracija, patriotizmo krize ar karais pasaulyje. Maištaujančiam menininkui teatro scena - tai politinių debatų vieta. Jo argumentai yra kasdienio gyvenimo faktai, liudijantys apie niūrią eilinio piliečio padėtį kovoje su nykstančiu žmogiškumu demokratinėje valstybėje. Jo įsitikinimu teatro pareiga - dalyvauti viešose diskusijose.
                                                            
A. Jankevičius pagrindinį vaidmenį skyrė Agnei Ramanauskaitei, kuri jau ne pirmąkart dalyvauja šio režisieriaus kūrybiniuose projektuose. Psichologiškai sudėtingas, teisybės ieškančios moters vaidmuo kviestinės aktorės neišgąsdino. "Man dažnai tenka vaidinti nelaimingas herojes, - sako A. Ramanauskaitė, - dirbant labai įkvepia paties režisieriaus užsidegimas, noras kalbėti apie skaudžius, bet realius, aplink mus vykstančius dalykus".

 

Režisierius

Agnius Jankevičius

Vaidina

Agnė Ramanauskaitė, Aušra Pukelytė, Dovilė Šilkaitytė,
Sergejus Ivanovas, Simonas Storpirštis, Ignas Ciplijauskas,
Aleksas Kazanavičius, Giedrius Arbačiauskas, Lukas Petrauskas.

Autorius

P. Demirskis

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...