Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

KARLSONAS, KURIS GYVENA ANT STOGO...

Data
2017-05-21
12:00 - 14:00 Sekmadienis
Vieta
Kaina
4, 5, 6 €

Jau kelios skaitytojų kartos žavisi nepaprasta istorija apie paprastą miesto berniuką, draugiškai visų vadinamą Mažyliu, ir jo ypatingą draugą Karlsoną, kuris ne tik gyvena ant stogo, bet gali skraidyti ir vienu sykiu suvalgyti septynis tortus. Karlsonas išmoningai sugeba išspręsti absoliučiai visas problemas, su kuriomis susiduria septynerių metų vaikas. O jų mažamečio gyvenime apstu: nedraugiški kaimynų vaikai, žaidimams laiko neturintys tėvai ir, žinoma, tikro draugo trūkumas. Mažylio pažintis su Karlsonu, jų besąlygiška draugystė ir patirti nuotykiai - tai kūrybingo ir smalsaus vaiko pasaulis, nuo pirmų puslapių įtraukiantis kiekvieną skaitytoją. Paklausta, ar Karlsonas nėra tik vienišo vaiko fantazijos padarinys, A. Lindgren atsako: „Nesąmonė! Jis iš tikrųjų gyvena savo mažame namelyje ant stogo. Pati jį mačiau."

Pasak teatro literatūrinės dalies vedėjos Gintės Pranckūnaitės, Mažylio ir Karlsono istorija yra kaip niekada aktuali: „Spektaklyje kalbėsime apie vaiką, kuris pavargo nuo realybės - čia jį kontroliuoja tėvai, ramybės neduoda kiemo mušeikos, jis nuolatos jaučiasi vienišas. Žiūrint iš jo pozicijos, gyvenimas yra pernelyg sudėtingas ir nuviliantis. Yra sąsajų tarp savęs kūrimo šiuolaikiniuose interneto tinkluose ir netikėtai atsiradusio įdomaus, juokingo, tiesiog ,„faino" personažo septynmečio kambaryje. Klausimas yra ne kaip, bet kodėl jis atsirado? Kas tokio nepakeliamo yra šiuolaikinio vaiko gyvenime, jog reikia slėptis už savo paties sukurto herojaus, ir kiek tas herojus gali jam padėti?"

 

Režisierius

Evaldas Jaras

Vaidina

Andrius Bialobžeskis, Sergejus Ivanovas, Neringa Varnelytė, Aldona Bendoriūtė, Nerijus Gadliauskas, Giedrė Giedraitytė, Simonas Storpirštis, Giedrius Arbačiauskas, Ignas Ciplijauskas

Autorius

Pagal A. Lindgren apysaką

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...