Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Divizija

Data
2017-02-17
18:30 - 20:30 Penktadienis
Vieta
Kaina
7 - 11Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

2 dalių šokio spektaklis Arūno Daugėlos romano „Divizija“ motyvais

Libreto autorė – Jovita Navickaitė

Choreografas – Aurelijus Liškauskas

Režisierius – Ramūnas Kaubrys

Dailininkė – Iveta Ciparytė

Muziką spektakliui rinko – Aurelijus Liškauskas

Choreografo asistentė – Aušra Krasauskaitė

DIVIZIJA

Sovietų Sąjungoje oficialiai neegzistavęs reiškinys – prostitucija – tapo pirmosios žurnalisto, ryšių su visuomene specialisto Arūno Daugėlos knygos „Divizija“ tema. 2003 m. pasirodęs romanas daugelį sukrėtė savo dokumentiniu stiliumi ne mažiau kaip kadaise Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris”.

„Divizija“ – tai jau tolimo laikmečio (Nikitos Chruščiovo, Leonido Brežnevo vadovavimo SSRS) refleksija, nušviečianti to laikotarpio realybę, kuri neretam šiuolaikiniam žmogui gali atrodyti lyg fantastika: nelegaliai veikiantis sporto klubas, prostitucija, kova už Tėvynės laisvę ir KGB, lindėjusi daugelio žmonių gyvenimuose – rodos, visiškai nesuderinami dalykai. Šokio spektaklyje, sukurtame A. Daugėlos romano motyvais, šios temos vystomos itin drąsiai ir atvirai (dėl šios priežasties spektaklis rekomenduojamas ne jaunesniems kaip 14 metų žiūrovams).

Nors palanki terpė prostitucijai egzistavo ne tik Klaipėdoje, bet ir daugumoje kitų sovietinių uostų, kurie kontaktavo su užsieniečiais, apie „diviziją“ garsiai prabilti neretai vengiama.

Sovietiniais metais Klaipėda garsėjo išskirtinio grožio elitinėmis prostitutėmis. Perkamų merginų armijos, vadintos „16-ąja divizija“, verslą steigė ir kontroliavo valstybės saugumo komitetas (KGB) ir tuometė milicija. Nelegaliai įteisinta struktūra, iš kurios naudos turėjo ne tik merginos, bet ir valstybė, esą taip pat kovojo su socializmo priešais. Klaipėdos prostitutės aptarnavo (kartu ir sekė) užsienio šalių jūreivius. Tačiau nereta svajojo už tokio kliento ištekėti ir išvykti gyventi svetur.

Spektaklio veiksmas vyksta XX a. septintojo-aštuntojo deš. Klaipėdoje ir Kijeve. Nors šokio spektaklis „Divizija“ paremtas A. Daugėlos romane aprašomais faktais ir įvykių liudininkų prisiminimais, jis anaiptol nėra tik įvykių, susijusių su „16-ąją divizija“ iliustracija. Greta prostitucijos spektaklyje ryškios ir kitos linijos – tuomečio jaunimo, sunkiai randančio sau laisvalaikio užsiėmimą ir lengvai įsiveliančio į nusikalstamą veiklą, gyvenimas, KGB veikla Lietuvoje, tautiškumo paieškos, prieštaringomis aplinkybėmis gimę vyro ir moters jausmai.

Renginio tipas

Kiti Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras renginiai Visi renginiai (30)

 
 
 
Palaukite ...