Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

„Prisikėlimo belaukiant“

Data
2017-03-17
19:00 - 21:00 Penktadienis
Vieta
Kaina
7 - 20Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

I. Stravinskis. Psalmių simfonija

F. Schubert. Mišios Nr. 6 (D. 950), Es-dur

Lina Dambrauskaitė, sopranas

Ieva Prudnikovaitė, mecosopranas

Tadas Girininkas, bosas

Edgaras Davidovičius, tenoras

Juozas Janužas, tenoras

Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis)

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Gavėnios laikotarpis – tai ypatingas susikaupimo ir atsinaujinimo metas, belaukiant Prisikėlimo. Šiuo tauriu ir prasmingu laikotarpiu savo širdį ir sielą kviečiame atgaivinti simfoninės muzikos versmėje. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Gintaro Rinkevičiaus, kartu su Kauno valstybiniu choru ir žymiais solistais šį vakarą atliks du ypatingus kūrinius – I. Stravinskio (1882–1971) Psalmių simfoniją ir F. Schuberto (1797–1828) Mišias Es-dur.

Rusų kompozitoriui I. Stravinskiui buvo lemta nugyventi ne tik ilgą, bet ir labai permainingą gyvenimą. Dėl daugybės įvaldytų ir net paties sukurtų stilių bei radikaliai skirtingų kūrybos etapų jis pramintas 1 000 stilių kūrėju ir kompozitoriumi chameleonu. Naujų ir netikėtų formų kupina Psalmių simfonija puikiai atskleidžia unikalų I. Stravinskio požiūrį ne tik į psalmes, simfonijos žanrą, bet ir į savo likimą apskritai. Tai vienas iš labiausiai jaudinančių ir dvasingiausių kūrinių, kuriuos kompozitorius yra parašęs.

Austrų klasikas F. Schubertas mirė nesulaukęs nė 32-iejų. Vis dėlto jis buvo neįtikėtinai produktyvus kompozitorius, per savo trumpą gyvenimą parašęs daugiau kaip 1 500 kūrinių. Paskutiniai jo gyvenimo metai buvo itin kūrybingi. Likus vos mėnesiui iki mirties parašytos Mišios Nr. 6, Es-dur – labai paveikus ir jaudinantis kūrinys, liturginę didybę ir monumentalumą suderinantis su natūraliu kompozitoriaus lyriškumu bei romantine dvasia. Daugelis kritikų šį kūrinį laiko vienu iš geriausių kompozitoriaus darbų.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://www.lvso.lt/lt/pages/13563-taisykles.html

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Renginio tipas

Kiti Vilniaus kongresų rūmai renginiai Visi renginiai (24)

 
 
 
Palaukite ...