Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis `17“ programa Klaipėdoje

  • »
  • »
  • »
  • Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis `17“ programa Klaipėdoje
Data
2017-05-19
19:00 - 19:40 Penktadienis
Vieta
Klaipėdos kultūros fabrikas (Klaipėda)
Kaina
16Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Gegužės 19, penktadienis

19:00 Kultūros fabrikas

Tereza Ondrová, Peter Šavel (Čekija)

Berniukai, kurie mėgsta žaisti su lėlėmis (40’)

Idėja, choreografija, atlikimas: Tereza Ondrová, Peter Šavel

Šviesos: Jiří Hajdyla

Produkcija: Karolína Hejnová, ALT@RT o.s.

Parama: Prahos miesto rotušė, ALT@RT o.s.

N-12

Premjera: 2013 m.

Visuomenė nuo pat vaikystės įteigia lyčių stereotipus. Rožinė – mergaitėms, automobiliai – berniukams, mergaitės žaidžia su lėlėmis, o berniukai neverkia. Lytis – asmens seksualumas – tai kur kas daugiau nei biologinis fenomenas – tai ir socialinis fenomenas. Pajutimas, ką reiškia būti vyru ar moterimi, nepriklauso vien tik nuo estrogeno ar testosterono kiekio kūne. Tai ir socialinės įtakos ar apsisprendimo, mokymosi, socializacijos proceso rezultatas.

Sveiki atvykę į fantazijų pasaulį, kuriame vyriškumo ir moteriškumo principai netapatinami su vyru ar moterimi. Šis projektas atsirado susijungus dviem savitiems ir kūrybingiems choreografams ir šokėjams. Pirmą kartą jie susitiko sėkmingame projekte „Kur kas daugiau nei nieko“ (ang. „Much More Than Nothing“). Šiame pasirodyme judesys ir šokis tapo priemonėmis kūno ir sielos išraiškų kontrastui parodyti, taip pat tam, ką suteikė genai ir ką mums priskyrė išankstinės bendruomenės nuostatos. Šiuo kontrastu kūrėjai metą iššūkį socialiniams stereotipams ir fiziškai juos tyrinėja per lyčių prizmę.

Peteris Šavelis įgijo bakalauro laipsnį Scenos menų akademijoje Bratislavoje, 2010 m. baigė P.A.R.T.S. šiuolaikinio šokio mokyklą Briuselyje. Jis šoko žymių Slovakijos ir tarptautinių autorių pasirodymuose, kurtuose tokių choreografų kaip T. Hauertas, S. Sanchis, D. Zambrano, Wimas Vandekeybusas. Po to, kai įstojo į P.A.R.T.S., pradėjo kurti ir savo choreografiją. „Berniukai, kurie mėgsta žaisti su lėlėmis“ yra trečias kūrėjo pasirodymas prestižinėje „Aerowaves network“ atrankoje. Dabar P. Šavelis gyvena ir dirba Briuselyje. Čia jis bendradarbiauja su Pierre Droulersu ir vysto naujus projektus.

Tereza Ondrová 2006 m. baigė Šokio pedagogikos skyrių Scenos menų akademijoje Prahoje. Ji įkūrė šokio trupę „VerTeDance“, kurioje su Veronika Kotlíková į pasaulį išleido 16 šokio projektų. Trys iš jų gavo prestižiškiausią šiuolaikinio šokio apdovanojimą Čekijoje – „Metų šokio“ prizą (2005 m., 2012 m. ir 2014 m.). 2010 m. T. Ondrová buvo apdovanota ir „Metų šokėjo“ prizu. Kaip atlikėja ji bendradarbiavo su DOT 504, Antonu Lahký, Olga Cobos, Peteriu Mika, Felixu Ruckertu, Thomasu Steyaertu ir kitais.

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...