Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

SIRENOS'17: Gyvenimo imitacija

Data
2017-10-13
19:00 - 20:30 Penktadienis
Vieta
MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6) (Vilnius)
Kaina
25Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

„Proton“ teatras (Vengrija)

Režisierius – Kornél Mundruczó

Scenografija – Márton Ágh

Kostiumai – Márton Ágh, Melinda Domán

Šviesos – András Éltető

Tekstas – Kata Wéber

Dramaturgas – Soma Boronkay

Muzika – Asher Goldschmidt

Vaidina: Lili Monori, Roland Rába, Annamária Láng, Zsombor Jéger, Dáriusz Kozma / Ruben Gerendás

Trukmė: 1 val. 30 min.

Ar mes pasirenkame savo likimą, ar mūsų gyvenimai jau nulemti iš anksto? Hiperrealistinis butas Budapešte ir jame bylojantys pasakojimai: po arkomis čia krizena praeities šešėliai, girdėti neaiškūs nutylimų istorijų atbalsiai. Vyras, atvykęs iškeldinti vienišos moters, netikėtai susiduria su kliūtimis ir yra priverstas atsigręžti į savo sąmonę. Sykiu po truputį aiškėja, kokias tamsias paslaptis slepia apleistas butas ir su kuo teks susidurti naujiems jo gyventojams. Spektaklio personažų gyvenimas – tarsi imitacija: jie viso labo nuduoda, kad gyvena, atsiriboję nuo tuometinės politinės situacijos. Spektaklio pasakojimas suaustas iš dviejų duetinių linijų – tai dvi visuomenės paribių iliustracijos, kur neteisybė – nerašytas įstatymas.

Poetinis ir provokuojantis Kornélio Mundruczó spektaklis atvertė naują „Proton“ teatro istorijos puslapį. Spektaklis keliauja po tokius užsienio festivalius kaip „Wiener Festwochen“ Vienoje, „Wiesbaden Biennale“, „HELLERAU“ ir „HAU Hebbel am Ufer“ Vokietijoje, Rusijos Platonovo teatro festivalį Rusijoje bei „NEXT“ Prancūzijoje, ir kritikai jį vienbalsiai vadina hiperrealistiniu šedevru, stebinančiu tyliais ir intymiais žvilgsniais į žmonių būties gelmę: „Veidas tampa mūšio lauku, nuomojamas butas – mikroskopu, o scena – didinamuoju stiklu“ (Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Kornélis Mundruczó. Gimė Vengrijoje 1975 m., studijavo Vengrijos kino ir dramos universitete, šiuo metu yra garsus Europos kino režisierius, kurio filmų premjeros vyksta prestižiškiausiuose pasaulio festivaliuose. Teatre Mundruczó dirba nuo 2003 m., o 2009 m. kartu su teatro prodiusere Dóra Büki įkūrė „Protono“ teatrą – virtualų menininkų kolektyvą, susibūrusį siekiant įgyvendinti nepriklausomas režisieriaus produkcijas. „Protono“ teatro spektakliai yra apkeliavę daugiau nei 80 tarptautinių teatro festivalių – nuo Avinjono Prancūzijoje per Adelaidę iki pat Singapūro ir Seulo.

Spektaklis skirtas asmenims sulaukusiems 16 metų.

Renginio kalba: Vengrų kalba su lietuvių kalbos subtitrais.

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...