Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

ŽALGIRĖS (rež. V.Bareikis)

Data
2017-09-14
18:00 - 21:00 Ketvirtadienis
Vieta
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Kaunas)
Kaina
6 - 15Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Gabrielė Labanauskaitė-Diena

ŽALGIRĖS

Dviejų veiksmų komedija

Režisierius Vidas Bareikis po W. Shakespeare‘o „Hamleto“ triumfo nusiteikęs dar vienam scenos hitui Nacionaliniame Kauno dramos teatre – kovo mėnesio viduryje numatoma spektaklio „Žalgirės“ premjera. „Žalgirės“ – tai komedija apie moterų mėgėjų krepšinio komandą, kurios skirtingas nares vienija bendras tikslas – sudalyvauti mėgėjų Olimpinėse krepšinio varžybose Aliaskoje.

Režisierius, kuriam krepšinis yra labai artimas nuo mokyklos laikų, sako, kad planuodamas spektaklį Kauno scenai, neatsitiktinai pasirinko šią Gabrielės Labanauskaitės-Dienos pjesę: „Kas gali būti tobuliau, negu krepšinio mieste Kaune statyti spektaklį pavadinimu „Žalgirės“ apie moterų krepšinį? Be to, norėjau, kad žmonės pamatytų gerą, energingą lengvą komediją, ir kartu išsineštų socialinę žinutę apie lyčių nelygybę, homofobijos klausimus. Vienok, šioje pjesėje ima viršų elementariausi žmogiški santykiai: visos merginos, komandos narės, trokšta meilės, – nesvarbu, ar iš kitos merginos, ar iš vyro, trenerio ar trenerės. Čia sutampa ir turinys, ir forma, per kurią tai yra pasakojama – šiuo atveju tai lengva komedijinė forma.“

Šis spektaklis bus įdomiu iššūkiu ir jame vaidinančioms aktorėms: kol dar gludinami tekstai ir ryškūs charakteriai, aktorės jaukinasi mintį, jog kuriam laikui teks pamiršti manikiūrą – jų laukia treniruotės krepšinio aikštelėje, jau suplanuotos ir išvykos į Lietuvos moterų krepšinio lygos varžybas.

„Žalgirės“: Daiva Rudokaitė, Elzė Gudavičiūtė, Martyna Gedvilaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Inga Mikutavičiūtė, Aistė Zabotkaitė, Goda Petkutė, Giedrė Žaliauskaitė. Taip pat vaidina Neringa Nekrašiūtė, Saulius Čiučelis, Gintautas Bejeris, Egidijus Stancikas.

Premjera – 2017 m. kovo 17,18,19 dienomis Didžiojoje scenoje.

Apie pjesę:

Pjesė gimė Gabrielei Labanauskaitei Dienai dar 2011 metais susidomėjus Vilniuje krepšinį mėgėjiškai žaidžiančia merginų komanda. Pradėjusi kartu žaisti ir atsiklaususi komandos narių nuomonės, Gabrielė pasitelkė aikštelės patirtis kaip pirminę inspiraciją pjesei, gimusiai tais pačiais metais dramaturgijos agentūros „Adelfa“ (Suomija) organizuoto projekto kontekste. Tada dar vienaveiksmė komedija, pavadinta „Aliaska“, buvo pristatyta Rusijos teatro festivalyje „Auksinė kaukė“ bei „Tarptautinėje pasaulio dramaturgių konferencijoje“ (WPIC) Švedijoje. Skaitymus režisavo švedų režisierė Anna Lina Herztberg, su kuria dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė Diena bendradarbiavo jau ne pirmą kartą. Lietuvoje pjesės skaitymai įvyko „PiLeFe“ festivalyje (skaitymus režisavo Agnė Juškėnaitė, tekstą skaitė dauguma komandos narių).

2016 metais režisieriui Vidui Bareikiui susidomėjus pjese „Žalgirės“, Gabrielė Labanauskaitė Diena iš esmės perrašė tekstą, paversdama ją dviejų veiksmų komedija. Per krepšinio žaidimą ir su juo susijusias situacijas „Žalgirės“ kalba apie moters įvaizdžio stereotipus, LGBT narių prezentaciją mūsų visuomenėje ir kitas lygių žmogaus teisių aktualijas. Šioje komedijoje, priešingai nei įprasta, veikia išskirtinai moterys veikėjos, vyrus pasitelkiant tik antraplaniams vaidmenims. Taip norima atkreipti dėmesį į feminizmui aktualius klausimus: kodėl norint parduoti automobilio padangą šalia reikia pusnuogės blondinės? Arba: kodėl vyrai krepšininkai komentuojami pagal profesionalumą, o moterys sportininkės – pagal išvaizdą, pasiūlant prieš žaidynes pareklamuoti krabų lazdeles?

Vaidina

Režisierius Vidas Bareikis
Scenografas Ugis Berzins
Kompozitorė Jurga Šeduikytė
Kostiumų dailininkė Aistė Radzevičiūtė
Video menininkas Vytenis Kriščiūnas
Vaidina:Daiva Rudokaitė
Elzė Gudavičiūtė
Eglė Grigaliūnaitė
Martyna Gedvilaitė
Neringa Nekrašiūtė
Giedrė Žaliauskaitė
Goda Petkutė
Aistė Zabotkaitė
Gintautas Bejeris
Saulius Čiučelis
Egidijus Stancikas

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...