Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

BALTA DROBULĖ (rež. J.Jurašas)

Data
2017-10-12
18:00 - 20:50 Ketvirtadienis
Vieta
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Kaunas)
Kaina
4 - 12Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Antanas Škėma

BALTA DROBULĖ

Drama

87-asis – poetas Antanas Garšva, neturėdamas galimybės pasišvęsti vien savo kūrybai ir siekti sielos nemirtingumo, priverstas dirbti sizifišką liftininko darbą didžiausiame New Yorko viešbutyje. Jo suskaldytos sąmonės neapleidžia gimtųjų namų ilgesys, o protarpiais šmėžčioja kadaise mylėtų moterų atvaizdai. Garšva atsisako meilės, nutraukia žmogiškus ryšius, lieka vienišas lifto narve ir visgi nuolatos gyvena vilties išsipildymo troškime.

Tarp meilės ir praradimo, kūrybinės laisvės ir kančios besiblaškantis spektaklio herojus – tai betarpiškas mūsų chaotiškų laikų kenčiančio žmogaus asmenybės piešinys.

Garšva, milžiniškos mašinos straigtelis, beatodairiškai ieško savęs įprasminimo. Atsisakęs visų iliuzijų, pasilieka tik savo poeziją. Tačiau kūrybinis svaigulys ir desperatiškos pastangos atrasti tiesą atneša tik kančią…

„Atkaklus, beveik fanatiškas tobulumo siekis kūryboje dažniausiai ribojasi su beprotybės slenksčiu, ką liudija ir šiame kūrinyje pasirodantys didieji rašytojai – Nitzsche, Edgar Poe, Ezra Pound, Kafka, Emily Dickinson…”, – teigia sovietmečiu dėl politinių priežasčių emigranto dalią patyręs spektaklio režisierius Jonas Jurašas, kuriam ypač artima svetur atsidūrusio Antano Škėmos ir jo prototipo Antano Garšvos dvilypė savijauta: jo abejonės, blaškymasis tarp troškimo ir negalėjimo grįžti į savo namus, tarp netikėjimo ir noro tikėti, tarp absurdo suvokimo ir prasmės ieškojimo.

Vaidina

Režisierius Jonas Jurašas
Kompozitorius Linas Rimša
Scenografas Gintaras Makarevičius
Kostiumų dailininkas Jolanta Rimkutė
Vaidina: Dainius Svobonas
Daiva Stubraitė
Vilija Grigaitytė
Eglė Mikulionytė
Kęstutis Povilaitis
Inga Mikutavičiūtė
Liubomiras Laucevičius
Mindaugas Jankauskas
Egidijus Stancikas
Saulius Čiučelis
Eugenija Bendoriūtė
Henrikas Savickis
Arūnas Stanionis
Sigitas Šidlauskas
Tomas Erbrėderis
Ugnė Žirgulė

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...