Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Dea Loher „Pabaigos ugnis“. Rež. Gintaras Varnas

Data
2017-11-16
18:00 - 21:10 Ketvirtadienis
Vieta
Valstybinis jaunimo teatras (Vilnius)
Kaina
10 - 13Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Režisierius: Gintaras Varnas

Scenografas Gintaras Makarevičius

Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius

Kompozitorius Antanas Kučinskas

Videodizaineris Rimas Sakalauskas

Dailininkas-butaforas Simonas Dūda

Ką daryti, jeigu gyvenimas pasikeitė negrįžtamai? Kas vyksta su žmogumi, kai per vieną akimirką jo realybė tampa neatpažįstama? Šiuos klausimus savo pjesėse kelia žymi vokiečių dramaturgė Dea Loher, rašydama apie atstumtus, į neviltį puolusius herojus, kurie jaučiasi niekam nereikalingi. Ji geba pažvelgti į skaudžiausius gyvenimo momentus ir čia pat analizuoti, kaip elgiasi tą skausmą išgyvenę žmonės: praradę vaikus, netekę savo kūno dalies, darbo, atminties, prisiminimų, meilės.

Pjesės „Pabaigos ugnis“ atsiradimui įtakos turėjo Afganistane įgyta patirtis. Literatūrinės misijos metu autorė sunkiai susirgo ir pateko į amerikiečių karo ligoninę. Rašytoją sukrėtė fiziškai ir dvasiškai sužaloti kareiviai. Tad pirmiausia pjesėje atsirado Rabės personažas – traumuotas kareivis. Centrinis pjesės įvykis yra atsitiktinai gatvėje partrenkto berniuko žūtis, su kuria susiję aštuoni pjesės personažai: motina, tėvas, močiutė, kaimynė, kareivis, policininkė, buvęs narkomanas ir jo draugas. Patys personažai išgyvena, ieško kaltės savyje arba ją neigia, permeta kitam arba priešingai – prisiima kaltę, būdami niekuo dėti. Dramaturgė leidžia patiems herojams dar kartą prisiminti, papasakoti ir išgyventi visą istoriją iš naujo. Galbūt, po šios išpažinties kažkas labai svarbaus bus suvokta ir įprasminta. „Pabaigos ugnis“ – tai simbolis, žymintis sunaikinto senojo ir turinčio atgimti naujojo gyvenimo pradžią.

D. Loher, kurdama savitą dramaturginį stilių, leidžiasi į kalbinius ir kompozicinius eksperimentus, kurie artimi Lietuvos nacionalinės premijos laureatui, režisieriui Gintarui Varnui. Anot jo, D. Loher yra vienintelė šiuolaikinė autorė, prie kurios jis nuolatos grįžta. Jau sukurti trys spektakliai pagal jos pjeses: „Klaros santykiai" (2005), „Nekalti“ (2005) ir „Ruzvelto aikštė“ (2008). Režisieriui artimas dramaturgės požiūris į šiuolaikinį žmogų ir visuomenę. „Tas žmogus visada pasimetęs, vienišas, nelaimingas, bet autorė visada bus savo keistų ir pasimetusių personažų advokatė. Ji kritiška visuomenės ir politikų atžvilgiu, bet niekada – savo herojų. Tai savotiškas liūdnas šiandieninis egzistencializmas“, – sako režisierius Gintaras Varnas.

D.Loher (g. 1964) yra viena garsiausių viduriniosios kartos Europos dramaturgių. Miunchene baigusi vokiečių kalbos ir filosofijos studijas, ji kelerius metus praleido Brazilijoje, vėliau tobulino rašymo įgūdžius Berlyno menų universitete. Jos pjesės, išverstos į daugybę kalbų, apkeliavo visą pasaulį, įskaitant Rytų Azijos ir Pietų Amerikos šalis.

Vaidina

Ainis Storpirštis
Elzė Gudavičiūtė
Sergejus Ivanovas
Kristina Andrejauskaitė
Emilija Latėnaitė-Beliauskienė
Aldona Bendoriūtė
Dovydas Stončius
Simonas Storpirštis

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...