Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

MASKVOS TEATRAS SOVREMENIK Marina Cvetajeva „Tik sodas“

Data
2017-09-14
19:00 - 20:30 Ketvirtadienis
Vieta
Klaipėdos dramos teatras (Klaipėda)
Kaina
6Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Norint prisitaikyti nuolaidą internetu įveskite nuolaidos kodą "nuolaida".

PASTABA! Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

MASKVOS TEATRAS SOVREMENIK

Vienos dalies poetinė drama rusų kalba.

Premjera: 2006 m.

Autorė Marina Cvetajeva

Režisierius Giedrius Mackevičius (2006 m.)

Spektaklį atnaujino režisierius Michailas Ali-Huseinas (2017 m.)

Scenos judesio konsultantas Anatolijus Bočiarovas

Vaidina:

Vera Smolianickaja

Sergejus Lobankovas

Tai paskutinis iškilaus XX a. teatro režisieriaus Giedriaus Mackevičiaus (1945–2008) pastatymas, sukurtas 2006 m. Spektaklį šias metais atnaujino menininko bendramokslis Valstybiniame teatro meno institute (GITIS), Maskvos teatro „Sovremenik“ režisierius Michailas Ali-Huseinas, beje, 1977-aisiais Klaipėdos dramos teatre pastatęs savo diplominį spektaklį „Vietiniai“ (pagal A. Remezo pjesę).

Spektaklis sukurtas garsios rusų poetės Marinos Cvetajevos (1892–1941) kūrybos motyvais. Vaidina Maskvos aktoriai: Vera Smolianickaja, žinoma M. Cvetajevos kūrybos skaitovė, plastinio dramos teatro aktorius, daug metų dirbęs G. Mackevičiaus įkurtame Maskvos plastinės dramos teatre, garbingiausią Rusijos teatro apdovanojimą „Auksinė kaukė“ pelnęs Sergejus Lobankovas.

Spektaklis atnaujintas specialiai gastrolėms Lietuvoje. Jis jau sulaukė didelio dėmesio ir keliuose M. Cvetajevos – jai šiais metais būtų sukakę 125-eri – kūrybos festivaliuose.

G. Makevičius gimė Grybėnų kaime (Ignalinos raj.), mokėsi Dūkšto vidurinėje mokykloje. Raudonu diplomu biochemijos studijas Vilniaus universitete baigęs ir sėkmingą karjerą pradėjęs jaunas mokslininkas buvo aktyvus Universiteto dainų ir šokių ansamblio šokėjas. Čia jį pastebėjo režisierė Aurelija Ragauskaitė, – pakvietė į 1966-aisiais Jaunimo teatre suburtą Modrio Tenisono pantomimos trupę. Taip perspektyvus mokslininkas tapo pirmosios Lietuvoje pantomimos trupės mimu... 1967-aisias Vilniuje buvo parodytas pirmasis pantomimos spektaklis „Ecce Homo“, o jau po pusmečio G. Mackevičius už savo vaidmenį šiame spektaklyje festivalyje Rygoje pelnė geriausio Baltijos šalių mimo apdovanojimą... M. Tenisono vadovaujamą trupę perkėlė į Kauno dramos, vėliau – Kauno muzikinį teatrus.

1972-aisiais, po didvyriškos Romo Kalantos aukos, sovietiniai funkcionieriai nutraukė jiems įtartinai atrodžiusios pantomimos trupės veiklą. G. Mackevičius išvyko mokytis į Maskvą, GITISą, pas garsiąją režisierę ir pedagogę, Michailo Čechovo, Konstantino Stanislavskio mokinę Mariją Knebel. Dar studijuodamas G. Mackevičius sutiko vadovauti jį pakvietusiems pantomimos entuziastams. Daugelis jų dirbo su G. Mackevičiumi ir vėliau, kai kolektyvui buvo suteiktas profesionalaus teatro –Maskvos plastinės dramos teatro statusas. Per 16 teatro gyvavimo metų G. Mackevičius pastatė pasaulinį pripažinimą pelniusius scenos šedevrus „Nugalėjimas“ (1975), „Choakino Murjetos žvaigždė ir mirtis“(1976), „Pūga“ (1977), kt. Beje, tarp išskirtinių spektaklių yra ir – „Sodas“, 1985 metais sukurtas pagal Antano Rekašiaus muziką ir Stasio Krasausko graviūras... Apie G. Mackevičiaus kūrybą (jis sukūrė 94 įvairaus žanro scenos veikalus) rašo prestižinės užsienio teatro enciklopedijos, pažymėdamos, kad lietuvio sukurtas naujas – plastinės dramos teatras – ryškiai praturtino pasaulinį teatrą, atverdamas naujas išraiškos galimybes. „Giedrius Mackevičius – ne Lietuvos, ne Rusijos, net ne Europinio lygio menininkas. Tai – pasaulinio lygmens XX a. režisierius. Jo kūryba – avangardinis proveržis į teatro ateitį,“ – teigia teatro istorikas dr. Anatolijus Prochorovas.

Vaidina

Sergejus Lobankovas
Vera Smolianickaja

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...