Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Armėnijos kultūros dienos Lietuvoje

Data
2017-10-13
18:00 - 20:00 Penktadienis
Vieta
Kaina
8 - 11Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

FORTEPIJONO VIRTUOZO HAYK MELIKYAN (ARMĖNIJA) REČITALIS

Programa:

Aram Khachaturian (1903–1978) – Tokata es-moll

Georg Friedrich Händel (1685–1759) – Arija „Lascia ch’io pianga“ iš operos „Rinaldo“ (transkripcija fortepijonui)

Komitas (1869–1935) – „Keturi šokiai“: Yerangi, Marali, Ounabi, Shushiki

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)

Noktiurnas cis-moll, VL 183

Noktiurnas fis-moll, VL 178

Mazurka es-moll, VL 222

Mazurka h-moll, VL 167

Balys Dvarionas (1904–1974) – Dvi dalys iš ciklo fortepijonui „Mažoji siuita“: „Valsas“, „Skudučių sutartinė“

George Gurdjieff (1866–1949) – „Kristaus prisikėlimas”

Harutiun Dellalian (1937–1990) – Sonata „Dedikacija Komitui“

Igor Stravinskij (1882–1971) – Ištraukos iš muzikos baletui „Petruška“

HAYKAS MELIKYANAS tarptautinį pripažinimą pelnė kaip vienas universaliausių pianistų visame pasaulyje. Fortepijono virtuozu vadinamas muzikas pasirodo žinomiausiose Europos, Azijos bei Amerikos koncertų salėse. Jo repertuarą sudaro pastarojo bei šio amžiaus, šiuolaikinės bei klasikinės muzikos kompozitorių kūriniai. Ypatingo talento muzikas taip pat dažnai sulaukia ne tik klausytojų, bet ir kritikų dėmesio visuose kontinentuose.

H. Melikyano debiutas įvyko 2000 m. Romoje vykusiame tarptautiniame XX a. muzikos festivalyje „Concerto di Concerti“. Tais pačiais metais jam buvo įteiktas antrosios vietos prizas tarptautinio XX a. ir šiuolaikinės muzikos festivalio „Premio Valentino Bucchi“ metu vykusiame pianistų konkurse. Po šio konkurso jaunojo fortepijono virtuozo svarbiausią repertuaro dalį sudaro būtent šio žanro kūriniai. Aukščiausi apdovanojimai taip pat jam buvo įteikti tarptautiniame pianistų konkurse Prancūzijoje, tarptautiniame Lazaro Saryano kompozitorių konkurse Armėnijoje, pianistų konkurse Italijoje ir daugelyje kitų muzikos pasaulyje žinomų bei pripažintų tarptautinių konkursų.

Maskvos kompozitorių sąjunga 2012 m. H. Melikyanui įteikė aukso medalį už jo indėlį į šiuolaikinės muzikos populiarinimą bei sklaidą. 2013 m. jis buvo apdovanotas garbės ženklu, kaip Armėnijos garbės muzikas.

Jis yra pirmasis daugelio Armėnijos kompozitorių kūrinių atlikėjas. Jų įkvėptas 2009 m. pianistas inicijavo koncertų ciklą „1900+“, kurio programą sudaro XX a. ir XXI a. kompozitorių fortepijonui skirti kūriniai iš viso pasaulio. Šis projektas skirtas skirtingoms kultūroms ir tautoms, taip pat rengiami specialūs kompozitorių meistriškumo kursai, pristatomos naujų kūrinių premjeros.

Nuo 2007 m. jis taip pat turėjo ir keletą leidybinių projektų. 2014 m. leidybinė kompanija „Naxos“ išleido solinę pianisto kompaktinę plokštelę. Italijos, Prancūzijos, Vokietijos, Portugalijos, Švedijos ir Šveicarijos radijo stotys reguliariai groja H. Melikyano įrašus.

Jis taip pat veda įvairius meistriškumo kursus jauniesiems pianistams įvairiose pasaulio šalyse. Dalyvauja Italijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Kipre rengiamuose prestižiniuose šiuolaikinės muzikos bei pianistų festivaliuose.

H. Melikyanas taip pat yra parašęs solinių, kamerinių, instrumentinių, vokalinių ir simfoninių kūrinių fortepijonui. O pianisto transkripcijos yra vienos mėgstamiausių daugelio muzikų visame pasaulyje.

H. Melikyanas pelnė pasaulinį pripažinimą už gebėjimą lengvai, kūrybiškai ir be galo meistriškai perteikti kūrinius pasitelkiant improvizacijos raišką, taip suteikdamas jiems išskirtinę vertę.

Renginio tipas

Kiti Kauno valstybinė filharmonija renginiai Visi renginiai (29)

 
 
 
Palaukite ...