Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

„KOSMOSAS+“, rež. Kirsten Dehlholm

Data
2018-01-14
16:00 - 17:20 Sekmadienis
Vieta
Kaina
6Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Premjera – 2014 m. kovo 21 d.

Režisierė – Kirsten DEHLHOLM (Danija)

Idėjos autoriai: Kirsten DEHLHOLM, Anne Mette FISKER LANGJER, Jesper GRIMSTRUP, Magnus PIND BJERRE (Danija)

Dramaturgė – Laura MORTENSEN (Danija)

Vaidina: Vytautas RUMŠAS, Remigijus BUČIUS, Vaiva MAINELYTĖ, Ramutis RIMEIKIS, Jolanta DAPKŪNAITĖ, Rasa RAPALYTĖ , Elzė GUDAVIČIŪTĖ, Gabrielė MALINAUSKAITĖ, Paulius TAMOLĖ, Marta Boravskytė, Jokūbas Garlauskas.

„Kosmosas+“ – apie visatos keliautojus. Spektaklis vaikams nuo 9 metų ir vyresniems, taip pat suaugusiems, pasakos apie daugelį visatos aspektų, meną ir mokslą sujungiant į vaizdiniu ir muzikiniu požiūriu įspūdingą reginį.

Kas yra planeta? O žvaigždė? Asteroidas? Supernova? Baltoji nykštukė? Kas yra juodosios skylės, tamsioji materija ir tamsioji energija? Kas yra sunkio jėga?

Visatos paslaptys nepaprastai įdomios. Mūsų smalsumas skatina klausti, tyrinėti, žadina mūsų vaizduotę, ragina kurti mokslines teorijas, eksperimentuoti ir organizuoti kosmines keliones.

Spektaklis „Kosmosas+“ ragina pažvelgti į visatą žaidybiškai ir poetiškai. Jis pasitelkia naujausias mokslines nuotraukas ir faktinius atradimus, o juos papildo linksmos interpretacijos, skatinančios svajoti apie keliones visatos laiku ir erdve. Šis spektaklis priartins mus prie žvaigždžių, planetų, visatos sprogimų ir chaoso.

Visata labai paslaptinga: tik 2 procentus mes galime aprašyti, 25 procentus galbūt galėtume aprašyti, o likusi dalis mums lieka nepažini. Kuo daugiau žinome apie visatą, tuo paslaptingesnė ir didesnė ji tampa.

Vienas atsitikimas visatoje skatina kitą, visa yra susiję. Mūsų pačių organinė medžiaga ir molekulės kilusios iš žvaigždės, kuri sprogo seniai seniai, iki prasidedant gyvybei Žemėje. Tai, kas atsitiko anuomet, turi įtakos tam, kas vyksta dabar. Kaip sako mokslininkai, visi mes esame žvaigždžių dulkės.

Spektaklis „Kosmosas+“ – tai vaidinimas, muzika, projekcijos, optinės iliuzijos, šviesa, garsas ir tekstas. Analoginiai ir žemųjų technologijų vaizdiniai čia derinami su aukštosios technologijos momentais ir efektais. Scenoje vaidins aktoriai, gyvai gros muzikantai, ir visa bus skirta įvairaus amžiaus žiūrovams sužavėti.

Spektaklyje keliausime kartu su vaiku, kuris apie visatą žino labai daug. Jis tyrinės visatą ir keliaus į kosmosą savo vaizduotėje. Kartu su tuo vaiku pildysime kelionės žurnalą, kelionės metu sutiksime kitus veikėjus, kurie pasakos apie visatą remdamiesi savo supratimu ir žiniomis: tai matematikas, fizikas, du filosofai, astronomas, du stebėtojai technikai.

Spektaklyje „Kosmosas+“ keliausime atgal į praeitį, stebėsime visatos evoliuciją. Kuo toliau žvelgiame į erdvę, tuo ankstesnius laikus galime pasiekti. Vaikas ir spektaklio personažai keliaudami susidurs su kosminiais reiškiniais – pradedant Saulės sistema ir baigiant Didžiuoju sprogimu, po kurio sekė kvantinės fliuktuacijos. Kvantai tiesiogine prasme atsimuš į sieną, už kurios mūsų patirtis baigiasi.

Kelionėje mus lydės garso takelis, sukurtas specialiai spektakliui „Kosmosas“ ir atliekamas gyvai. Vaizdai, piešiniai, filmai, pasakojimai, informacijos fragmentai, trumpi teiginiai sukurs įspūdingą pasakojimą apie visatą, kur viskas tarpusavyje susiję. Spektaklio metu visatos scenas keis trumpos istorijos iš kasdienio mūsų gyvenimo apie žmones, gyvenančius Žemėje – iš šios planetos mes su nuostaba žvelgiame į dangų.

Vaizdinė spektaklio medžiaga – mokslinių nuotraukų, animuotų epizodų, poetinių ir estetinių faktinės informacijos interpretacijų, vaikų piešinių ir šviesos kompozicijų derinys. Artimi ir tolimi visatos vaizdai derinami vienas su kitu bei su vaizdais, gautais pasitelkus analoginius eksperimentus.

Spektaklyje – gerai žinomos planetų, galaktikų ir ūkų nuotraukos, susipinančios su abstrakčia, poetiška vaizdine medžiaga. Visata nuolat keičiasi, o mes keičiamės drauge su ja – ji verčia mus keistis.

Nepateikusieji pažymėjimų bilietui su nuolaida į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

Renginio tipas

Kiti Lietuvos nacionalinis dramos teatras renginiai Visi renginiai (107)

 
 
 
Palaukite ...