Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

ORKESTRO GIMTADIENIO KONCERTAS

Data
2018-02-02
19:00 - 21:00 Penktadienis
Vieta
Kaina
10 - 20Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

O. Messiaen. Simfonija „Turangalila“

Alexander Paley, fortepijonas

Bruno Perrault, Marteno bangos

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Šį vakarą 29-ojo gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius savo klausytojams paruošė ypatingą ir labai retai atliekamą kūrinį – įspūdingąją prancūzų kompozitoriaus O. Messiaeno simfoniją „Turangalila“. 1945–1949 m. parašytas kūrinys, paties kompozitoriaus vadintas meilės daina, tapo vienu iš reikšmingiausių XX a. muzikos istorijos darbų. Nors rašydamas simfoniją O. Messiaenas buvo įkvėptas legendinės „Tristano ir Izoldos“ istorijos, jos literatūrinė medžiaga tapo ne „Turangalila“ siužeto ašimi, o veikiau pagrindine idėja. Fatališka meilė, kuriai neįmanoma atsispirti, kūrinyje neatsiejama nuo mirties – tai tarsi kūno ir proto ribų peržengimas, susiliejimas su begaline kosmine erdve. Šį meilės ir mirties žaidimą atspindi ir kūrinio pavadinime supinti du sanskrito kalbos žodžiai – „turanga“ ir „lila“, reiškiantys „laiko etapą, judėjimą, ritmą“ bei „kūrybos ir sunaikinimo, gyvenimo ir mirties žaidimą“.

Įspūdingoje O. Messiaeno simfonijoje fortepijono partiją atliks temperamentingasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley. Tarp Paryžiaus ir Niujorko gyvenantis menininkas ne kartą yra prisipažinęs, kad Lietuva jo gyvenime tapo viena brangiausių šalių. Žymus pianistas, ilgametis maestro G. Rinkevičiaus ir jo vadovaujamo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kūrybinis bendražygis, čia kaskart sugrįžta įgyvendinti bendrų sumanymų. Šįsyk A. Paley partneris scenoje – prancūzų pianistas Bruno Perrault, kuris atliks solo partiją retai sutinkamu instrumentu – Marteno bangomis. Unikalaus instrumento meną Strasbūro konservatorijoje studijavęs atlikėjas kaip kviestinis solistas grojo daugelyje O. Messiaeno 100-osioms gimimo metinėms skirtų renginių.

Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro G. Rinkevičius.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles

http://lvso.lt/lt/patalpu-nuoma/virtualus-turas

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Renginio tipas

Kiti Vilniaus kongresų rūmai renginiai Visi renginiai (17)

 
 
 
Palaukite ...