Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Marius Ivaškevičius DIDIS BLOGIS, rež. Arpad Schilling

Data
2018-02-18
18:30 - 20:45 Sekmadienis
Vieta
Kaina
Renginys atšauktas

Gerbiami žiūrovai,

Dėl aktorės ligos, 2018 m. vasario 18 d. 18:30 val. spektaklis "Didis blogis" neįvyks.

Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus, kviečiami tai padaryti iki 2018 m. kovo 4 d. toje „Tiketos“ kasoje, kurioje juos įsigijo.

Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

Atsiprašome už nepatogumus! 

Režisierius — Árpád SCHILLING

Scenografas — Marius NEKROŠIUS

Kostiumų dailininkė — Sandra STRAUKAITĖ

Vaidina: Diana ANEVIČIŪTĖ, Dainius GAVENONIS, Jevgenija GLADIJ, Gytis IVANAUSKAS, Vaiva MAINELYTĖ, Valentinas MASALSKIS, Vitalija MOCKEVIČIŪTĖ, Martynas NEDZINSKAS, Valentinas NOVOPOLSKIS, Rasa SAMUOLYTĖ, Nelė SAVIČENKO, Beata TIŠKEVIČ

◊ 2015 m. Auksinis scenos kryžius. Geriausias nacionalinės dramaturgijos pastatymas – Marius Ivaškevičius ir Árpád Schilling

*** Dalis spektaklio vyksta rusų kalba. Lietuviški vertimai pateikiami subtitruose.

Mes ilgai svarstome, renkamės, kuo mums būti gyvenime, o paskui mokomės, dedame pastangas, kad taptume tuo kažkuo – mokytoju, mokslininku, inžinieriumi, aktoriumi, ir mums duotas tik vienas šansas, o tikimybė nepataikyti, suklysti yra milžiniška. Bet kartais likimas suteikia ir kitokią galimybę: pasirinkti, kuo mums būti kare. O čia jau nebegalima klysti – reikia pataikyti arba mirti.

Tarptautinį pripažinimą pelniusio vengrų režisieriaus Árpádo Schillingo ir dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus bendras darbas apie karo nuojautą ir apie tai, ką kiekvienas jaučiame, bet nedrįstame sau pripažinti.

Árpádas Schillingas (1974) – teatro režisierius ir šiuolaikinio meno agentūros „Krétakör“ meno vadovas. Statyti spektaklius pradėjo būdamas devyniolikos, 1995-aisiais studijuoti režisūros įstojo į Budapešto Teatro ir Kino Akademiją, tais pačiais metais įsteigė „Krétakör“ (Kreidos rato) teatrą. 1998–2000 pripažintas Vengrijos režisierius Gáboras Zsámbékis pakvietė Árpádą dirbti pasaulyje garsiame „Katona József“ teatre. 1999-aisiais su studentais iš Strasbūro nacionalinio teatro A. Schillingas sukūrė spektaklį „Be tėvo“ pagal Antono Čechovo kūrinį „Platonovas“, spektaklis buvo parodytas Europos teatrų sąjungos festivalyje. Tais pačiais metais A. Schillingas laimėjo Vengrijos teatro kritikų prizą „Perspektyvių profesionalų“ kategorijoje už spektaklį pagal Istváno Tasnádi kūrinį „Visuomenės priešas“, sukurtą taip pat „Katona József” teatre. Vėliau režisierius atmetė kelis kvietimus dirbti valstybiniuose teatruose ir drauge su kultūros vadybininku Máté Gáspáru „Krétakör“ teatrą pavertė pastovia teatrine organizacija. Ryškiausias pastatymas, tam tikra „Krétakör“ emblema laikoma 2003 metais sukurta Antono Čechovo „Žuvėdra“.

2008 metais Árpádas Schillingas pertvarkė įsteigtą teatrą: repertuarinę sistemą pakeitė projektais paremtu darbu, atsisakė trupės, iš pavadinimo išmetė žodį teatras, liko tik „Krétakör“. Šiuo metu „Krétakör“ prisistato kaip šiuolaikinio meno agentūra ir yra daugiausiai gastroliuojanti ir geriausiai užsienyje žinoma vengrų kūrybinė grupė. Po pertvarkų režisierius ėmėsi didžiulių meninių eksperimentų, orientuotų į švietimą, socialinį vystymąsi ir talentų ugdymą. Nuo 2008-ųjų A. Schillingas kaip meno vadovas dirba keliose kultūrinėse ir mokymo programose tiek Budapešte, tiek užsienyje (Paryžiuje, Pragoje, Miunchene), savo projektus kuria mokyklose, mažose komunose ir atokiose vargstančiose bendruomenėse. Nuo 2006-ųjų svečio teisėmis dėstytojavo įvairiose teatro mokyklose Paryžiuje, Šampanės Šalone, Lione, Lozanoje, Strasbūre.

Režisierius laimėjo daugybę apdovanojimų, tarp kurių – tarptautinė 2005 m. Stanislavskio premija, 2008-ais Prancūzijos kultūros ministerijos suteiktas Meno ir kultūros kavalieriaus ordinas ir Europos naujosios teatro realybės prizas, kurį gavo 2009-aisiais.

Renginio tipas

Kiti Lietuvos nacionalinis dramos teatras renginiai Visi renginiai (30)

 
 
 
Palaukite ...