Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Oscar Wilde „LAIMINGASIS PRINCAS“, rež. P.Makauskas

Data
2018-02-21
13:00 - 14:00 Trečiadienis
Vieta

Gerbiami žiūrovai,

2018 m. vasario 21 d. 13 val. spektaklis "Laimingasis princas" neįvyks.

Bilietai, įsigyti į 2018 m. vasario 21 d. rodymą, galios 2018 m. kovo 6 d. 13 val.

Žiūrovai, norintys grąžinti bilietus, kviečiami tai padaryti iki 2018 m. kovo 7 d. toje „Tiketos“ kasoje, kurioje juos įsigijo.

Pirkusieji internetu grąžinti bilietus gali prisijungę prie savo paskyros tinklapyje www.tiketa.lt

Iš anglų kalbos išvertė Rūta Saukienė

Režisierius — Povilas MAKAUSKAS

Dailininkė — Julija SKURATOVA

Choreografas — Denisas KOLOMYCKIS

Videoprojekcijų autorė — Dominyka KAČONAITĖ

Vaidina:

Arnas DANUSAS

Mykolas JOCYS

Aidas JURGAITIS

Karolis KASPERAVIČIUS

Denisas KOLOMYCKIS

Karolina Elžbieta MIKALAJŪNAITĖ

Agnė Amalija SIRGĖDAITĖ

Dovydas STONČIUS

Arūnas VOZBUTAS

Anglų rašytojo Oscaro Wilde‘o (1865–1900) vardą pasaulyje išgarsino pjesės, aforizmai, romanas „Doriano Grėjaus portretas“ ir alegorinės pasakos. Jų rinkinys „Laimingasis princas ir kitos pasakos“ pirmą kartą buvo išleistas 1888 metų pavasarį.

1960-aisiais pasaką „Laimingasis princas“ į lietuvių kalbą pirmoji išvertė Rūta Butkutė-Saukienė, kuri vėliau ne kartą savo vertimą tobulino ir redagavo.

Pasakoje „Laimingasis princas“ išryškėja keli motyvai. Pirmiausia – išorinio blizgesio menkumas bei tikros meilės ir pasiaukojimo grožis, kurie pasakoje iškyla kaip svarbiausios vertybės. Čia taip pat svarstoma apie tai, kad laimės sąvoka yra labai sąlyginė. Laimė bevertė, jei nemoki ja dalintis su kitais, nes ne tik safyras, rubinas ar aukso gabalėlis gali sutekti džiaugsmo – ne mažiau reikšminga karščiuojančiam vaikui pajusti paukštelio sparnų keliamą vėsą.

Liūdnai pasaka baigiasi tik žemiškajame gyvenime – čia dėl to, kam pastatyti paminklą Laimingojo princo vietoje, amžinai lieka ginčytis kvaili ir tušti žmonės. Plyšusi Princo širdis ir kregždžiuko kūnelis – gražiausi daiktai, kuriuos iš žemės Dievui atneša angelas. Todėl tikėjimas meile ir pasiaukojimu yra pagrindinė išmintingos Oscaro Wilde‘o pasakos tema.

Jaunas režisierius, Gintaro Varno studentas Povilas Makauskas pristato antrąjį spektaklį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, skirtą paaugliams bei suaugusiems ir sako: „Spektaklio turinys kvies susimąstyti apie grožio likimą ir prigimtį. Šios filosofinės, alegorinės pasakos pagrindinės temos – grožio netektis, platoniška meilė, pasiaukojimas. Oscaras Wilde‘as gina nesavanaudiškus ir kitiems gerą teikiančius poelgius, mus tobulinančias vertybes. Jo itin estetiškai išrankus pasaulėvaizdis, talpinantis meilės ir netekties, amžinybės ir mirties, turto ir skurdo kontrastus, atveria pasaulį kaip teatrą, kurio pasakojimo centre atsiduria stebuklinga skulptūros ir paukščio kelionės į pomirtinį pasaulį paslaptis.

Spektaklis kuriamas bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Renginio tipas

Kiti Lietuvos nacionalinis dramos teatras renginiai Visi renginiai (30)

 
 
 
Palaukite ...