Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Arklio Dominyko meilė

Data
2017-10-21
12:00 - 13:30 Šeštadienis
Vieta
Kaina
7 Eur

V. V. Landsbergio kūrybos gerbėjai tikriausiai jau net kelis kartus perskaitė pasakų knygą „Arklio Dominyko meilė", kuri pripažinta geriausia 2004 metų knyga vaikams. Rašytojas Vytautas V. Landbergis (g. 1962) sukūrė labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas, kuris mėgo žaisti su varlėmis slėpynių, kuklioj lietuviškoj pievelėj sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys paslepia rugiagėlę po akmeniu, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, ir iš keliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Dominykas susitinka baltąją mešką, krokodilą, kupranugarių, beždžionėlių, begemotuką ir kitokių veikėjų, išklauso jų gyvenimo istorijų, kai ko juos pamoko. Pagaliau Dominykas patenka į rugiagėlių pievą, iš kurios kilusi jo mylimoji. Artėjant pavasariui Dominykas grįžta į Lietuvą, nes iš po akmens vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Gimimo dieną savajai rugiagėlei Dominykas dovanoja vardą - Svajonė.
Vytautas V. Landsbergio knygos vaikams pasižymi netikėtomis žanrinėmis jungtimis. Autoriaus tekstas sukuria labai savitą, poetišką atmosferą, mažąjį skaitytoją verčia šypsotis ir kartu mąstyti apie esmingus gyvenimo reiškinius, svarbias moralines vertybes.
Įsiklausydami į unikalų autoriaus tekstą, spektaklio kūrėjai sceninėje „Arklio Dominyko versijoje" žada išsaugoti absurdo stilistiką, kurią netikėtai gali keisti, papildyti dvasinės, sakralinės temos, melodramą - anekdotas, detektyvą - mistiniai siužeto posūkiai ar kelionės į egzotiškus kraštus.Naujausias Jaunimo teatro spektaklis „Arklio Dominyko meilė" skatins vaikus žaismingai mąstyti, kūrybiškai ir optimistiškai vertinti pasaulio ir Lietuvos istoriją, kultūrą, religiją.

Salė 99

Režisierius

Albertas Vidžiūnas

Vaidina

Neringa varnelytė ir Gediminas Storpirštis

Autorius

V.V.Landsbergis

Trukmė

1 val.30 min.

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...