Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

Alksniškės, rež. G. Padegimas

Data
2018-02-16
14:00 - 17:15 Penktadienis
Vieta
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio 74a (Kaunas)
Kaina
12Lt.
Bilietams taikomi papildomi mokesčiai.

Gytis Padegimas ALKSNIŠKĖS

2 dalių dokumentinis spektaklis apie Prezidentą Kazį Grinių

Režisierius – Gytis PADEGIMAS

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė UKRINAITĖ

Kompozitorius – Raimundas MARTINKĖNAS

Vaidina:

Dr. Kazys Grinius - Henrikas SAVICKIS

Ona Griniūtė-Bacevičienė, jo sesuo - Alma MASIULIONYTĖ

Kristina Arsaitė-Grinienė, jo žmona - Simona BLADŽENAUSKAITĖ

Liūtas Grinius, jo sūnus - Arnis ALEINIKOVAS

Vytautas Bacevičius, Onos sūnus - Vytautas GASILIŪNAS

Stanislovas Čėsna, Sasnavos klebonas - Albinas BUDNIKAS

Alisa, pas Grinius besislapstanti žydaitė - Edita NICIŪTĖ

Žmogysta - Kristina KAZAKEVIČIŪTĖ

„Alksniškės“ – pasakojimai apie K. Grinių, dialogai ir pamąstymai apie laisvę, perversmą, ateitį.

Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis. Spektaklyje atsiskleidžia ne tik Kazio Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu parodomi svarbiausi tuometiniai istoriniai įvykiai.

Kaip 2011-aisiais kurdamas JAH, taip ir dabar, rašydamas pjesę spektakliui „Alksniškės“, režisierius G. Padegimas gręžiasi į istorines asmenybes, išlikusius dokumentinius jų tekstus. Pjesė remiasi Kazio Griniaus atsiminimais, Gedimino Ilgūno ir Alfonso Eidinto monografijomis, prezidento sūnaus Liūto Griniaus atsiminimais (išleistais JAV) bei tekstu iš 1926 m. leidinio „Varpas“, skirto prezidentui.

Praėjus 2016-iems, Kaziui Griniui skirtiems metas, bei ruošiantis Lietuvos šimtmečio renginiams, siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo amžiną gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius G. Padegimas ir sugrįžta prie istorinės tematikos.

Premjera 2017 m. Vasario 16 d.

Nuotraukos Donato Stankevičiaus

PASTABA: Kamerinio teatro gretimybėse parkavimo vietos labai ribotos. Rekomenduojame autombilius parkuotis Putvinskio g. ar dar toliau nuo centro. Miesto centro parkingai ypatingai užimti, kai vyksta renginiai ,,Žalgirio" arenoje.

Vaidina

Gytis Padegimas
Hendrikas Savickis
Vytautas Gasiliūnas
Arnis Aleinikovas
Alma Masiulionytė
Kristina Kazakevičiūtė
Simona Bladženauskaitė
Edita Niciūtė

Renginio tipas

 
 
 
Palaukite ...