Renginiai, Pramogos, Naktiniai klubai einam.lt

SKRYDIS VIRŠ GEGUTĖS LIZDO

Data
2018-02-23
18:00 - 21:00 Penktadienis
Vieta
Kaina
15, 17, 20 Eur

Tikriausiai daugeliui šis pavadinimas asocijuojasi su garsiuoju filmu ir aktoriumi Jacku Nicholsonu, kuris 1975 m. filme suvaidino pagrindinį vaidmenį ir pelnė "Oskarą". Kaip bebūtų filmas pastatytas remiantis amerikiečių rašytojo Keno Kizio to paties pavadinimo romanu, susilaukusio nepaprastos sėkmės, kuri nenusileidžia ir Deilo Vasermano sceninei adaptacijai.

Garsiam Holivudo filmų ir TV scenaristui Deilui Vasermanui (Dale Wasserman) romanas „Skrydis virš gegutės lizdo" į rankas pakliuvo neatsitiktinai. „Vieną kartą man paskambino Brodvėjaus aktorius Kirkas Douglas ir užtikrino, kad turi nepaprastai įdomų pasiūlymą - parašyti pjesę pagal tuomet dar tik rankraščiu buvusį romaną - prisimena D. Vasermanas, - kūrinys mane labai suintrigavo, o labiausiai pagrindinis jo herojus Makmerfis. Niekaip negalėjau suprasti ar jis Kristus ar paprasčiausias sukčius?"

Makmerfis - užkietėjęs lošėjas ir mušeika, norėdamas išvengti kalėjimo darbų, apsimeta nepakaltinamu kvailiu ir atsiduria psichiatrinėje ligoninėje. Deja, čia tvarka pasirodo esanti griežtesnė negu kalėjime, o žmonės - protingesni už viso pasaulio išmintinguosius. Makmerfis pradeda maištauti prieš sistemą ir ginti bejėgius ligonius.

Spektaklio režisierius Valerijus Griško pasirinkęs visame pasaulyje žinomą kūrinį, ryžosi prabilti apie dabartinės visuomenės ydas ir žmonių bejėgiškumą prieš nepalaužiamą, asmenybę žlugdančią sistemą. „Mano mokytojas Georgijus Tovstonogovas visuomet sakydavo, kad režisierius savo teatrui temų ir koncepcijų privalo ieškoti žiūrovų salėje", - sako režisierius - „nors pjesė parašyta prieš 40 metų, tačiau tą patį, kas anuomet vyko Amerikoje, šiandien matau tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje. Dabartinis pasaulis, kupinas išvešėjusio kapitalizmo, pilnas beprotybės atspindžių, iš kurių ne vienas stengiasi išsiveržti".

Jaunimo teatro spektaklyje pagrindinis vaidmuo atiteko charizmatiškam aktoriui Andriui Bialobžeskiui.

Režisierius

Valerij Griško (Rusija)

Vaidina

Andrius Bialobžeskis, Nerijus Gadliauskas, Gediminas Storpirštis, Simonas Storpirštis, Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis, Jurgis Damaševičius, Ignas Ciplijauskas, Giedrius Arbačiauskas, Lukas Petrauskas, Kostas Smoriginas, Aušra Pukelytė, Aldona Bendoriūtė, Dovilė Šilkaitytė, Arūnas Storpirštis, Jonė Dambrauskaitė, Dalia Morozovaitė, Giedrė Giedraitytė, Kristina Ovčinikaitė, Rasa Marazaitė

Autorius

D. Wasserman

Renginio tipas

Kiti Valstybinis jaunimo teatras renginiai Visi renginiai (1)

 
 
 
Palaukite ...